AK PARTİLİ VEKİLDEN ÇİFTE STANDART TEPKİSİ

Pazartesi 20 Mart 2017

akparti-mgd-refernadum (3)(20/03/2017) – Anayasa değişikliğine yönelik referandum çalışmaları için partisi ile birlikte Mudanya’da saha çalışması yapan Ak Parti’li Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, Yavuz Gerçekçi başkanlığındaki Mudanya Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.

Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Dr. A. Murat Ünal ile birlikte kadın ve gençlik kolları üyelerinin de eşlik ettiği ziyarette, Vekil Aydın, Avrupa ülkelerinin düşünce ve ifade hürriyeti konusundaki çifte standarda dikkati çekti.

“15 TEMMUZ HEYECANINI GÖRDÜM”

Aralarında kendisinin de bulunduğu vekil ve bakanlarla birlikte anayasa referandumu için Avrupa ülkelerine gittiklerini anlatan Aydın, Avusturya’da Türkiye’ye yönelik tavrın büyük üzüntü doğurduğunu söyledi. FETÖ ve PKK’nın bu bölgelerde çok etkili olduğunu belirten Aydın, “Avusturya, Hollanda ve Almanya, PKK ve FETÖ’nün yoğun faaliyetlerini sürdürdükleri merkezler. Devlet kurumlarında etkileri yoğun. Bu nedenle buradaki vatandaşlarımızın üzerinde baskı kurmaya çalışıyorlar. Vatandaşlarımız burada önemli sıkıntılar yaşıyorlar. Polislerin engellemesine rağmen bizim orada yaptığımız toplantılar verimli geçti. Türklerle olan buluşmamızda 15 Temmuz ve sonrasında Türkiye’de oluşan heyecanı orada gördüm” dedi.

MUDANYA’YA HAMAM…

Bu arada Mudanyalıların hamam taleplerine duyarsız kalmadıklarını söyleyen Milletvekili Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile yaptığı telefon görüşmesinde kendisine kültür merkezi olarak kullanıma açılan Nur Hamamı’nın orijinal haline getirilerek aslına uygun hamam olarak açılması yönündeki isteğine olumlu cevap aldığını söyledi.  Ziyarette Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili çalışmaları Mudanya ilçe merkezi ve kırsalında sürdürdüklerini belirten partililer, referandumda neden ‘evet’ denilmesi gerektiğinin gerekçelerini de detaylı olarak anlattıklarını kaydederek, değişiklikle birlikte rejimin değil, sistemin değişeceğini ve Cumhuriyetin temellerinin sağlamlaşacağını öne sürdüler. (MGD)

akparti-mgd-refernadum (1) akparti-mgd-refernadum (2)

Posted by admin / Filed under:Bizden Haberler

Yorumlara kapanmıştır.