MGD’YE ‘İNİSİYATİF’ ZİYARET

Pazartesi 20 Şubat 2017

mgd-sivil-inisiyatif (1)

(20/02/2017) – Kısa bir süre önce oluşumunu tamamlayan ve 60 kişinin üye olduğu Mudanya İnisiyatif Grubu, Mudanya Gazeteciler Derneği (MGD)’ni ziyaret etti.  Ziyarette, Türkiye’nin gündemini oluşturan Anayasa değişikliği konuşuldu.

Soyer Kazancı’nın önderliğinde oluşturulan çalışma grubu ile sivil toplum kuruluşlarını ziyarete başladıklarını açıklayan Mudanya İnisiyatif Grubu üyeleri, haksızlıklara karşı duruşlarını yasal sınırlar içerisinde sürdürdüklerini belirtirken, referandum süresince Anayasa değişiklikleri konusundaki evrensel doğrular içinde bulunan görüşlerini her kesime anlatmayı görev edindiklerini söyledi. En büyük destekçilerinin Mudanya’nın sağduyulu insanları olduğunu belirten grup üyeleri, referandum sürecinin sağlıklı ve huzurlu geçmesi için ilçedeki siyasi partilerle de görüşmeler yaptıklarını ve işbirliği konusunda tam destek aldıklarını anlattı. Kendilerinin herhangi bir siyasi parti ile bağlarının olmadığının altını çizen üyeler, hangi görüşten olursa olsun gerek vatandaşlarla yapılan birebir diyaloglar, gerekse de sivil toplum ve siyasi parti yönetimlerine gerçekleştirdikleri ziyaretlerde, anayasa değişikliği için referandumda “Hayır” denmediğinde Türkiye’de nelerin olacağını ve yaşanacağını 16 Nisan’a kadar kapı kapı anlatmayı sürdüreceklerini kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MGD Başkanı Yavuz Gerçekçi, her türlü fikri içinde barındıran bir kuruluş oldukları için tüm kesimlere eşit ve herkesin sesi olarak yaklaşmaya çalıştıklarını belirterek, mücadelelerinde başarılar diledi.  (MGD)

mgd-sivil-inisiyatif (2)

Posted by admin / Filed under:Bizden Haberler

Yorumlara kapanmıştır.