BAŞKAN GERÇEKÇİ’DEN 10 OCAK MESAJI

Çarşamba 9 Ocak 2019

Yavuz GerçekçiDeğerli meslektaşım,

Gazetecilerin çalışma koşullarında iyileştirmeler öngören 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesinden dolayı her sene 10 Ocak’ta kutlanmakta olan “Çalışan Gazeteciler Günü”nün bu yıl 58. yıldönümünü kutlamaktayız.

İletişimin en güçlü kanallarından biri olan basının, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasında büyük ve çok önemli bir görev üstlendiği açıktır. Yaşanan olayların vatandaşlarımıza yansıtılması noktasında üstlenmiş olduğumuz zor ve bir o kadar da önemli görevimizde, birçok zorlukla karşılaşsak ta, tüm arkadaşlarımızın fedakârca ve tarafsız olarak görevimizi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Dileğimiz; tüm bu zor koşullarda gazetecilik mesleğini yapanlar, işsiz bırakılanlar, mesleğinin gereğini yaptıkları için hapislere atılan gazetecilerin ve tüm emekçilerin daha özgür bir şekilde mesleki faaliyette bulunacağı, mesleğimizin yeniden itibarının sağlanacağı bir Türkiye’dir.

Lütfen Mudanyalılar da; yaşadıkları yerlerde gazetelere abone olup, satın almalı, radyoları takip edip, dinlemeli, yerel kanalları ve internet sitelerini izlemeli ve desteklemelidirler. Yerel basına çıkılacak sahiplik anlayışı ile böylece bu sektörde çalışan, korkusuzca gördüklerini, araştırmalarını yayınlayan arkadaşlarımız da gerçek gazeteciliği yapmayı sürdüreceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm arkadaşlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, başarılar diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla
Yavuz GERÇEKÇİ
Mudanya Gazeteciler Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Posted by admin / Filed under:Bizden Haberler

Yorumlara kapanmıştır.