Gazetecilerden Başsavcı Kurular’a ziyaret

Cuma 15 Temmuz 2016

(15/07/2016) –  Mudanya Gazeteciler Derneği (MGD) yönetimi, Tekirdağ’dan Mudanya’ya atanarak görevine başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Engin Kurular’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun son kararnamesiyle Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı’ndan Mudanya’ya başsavcı olarak atanan Ferhat Engin Kurular görevine başladı.

mgd-bassavci-kurular2Mudanya Cumhuriyet Başsavcısı Atilla Polat’ın Denizli Hakimliği’ne tayini ardından makama atanan yeni Başsavcı Kurular’a ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulunan MGD Başkanı Yavuz Gerçekçi, yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı ziyarette, dernek çalışmalarının yanı sıra Mudanya’daki basın yayın kuruluşları ve temsilcilikler hakkında bilgilendirdi.

2000 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra görev süresi boyunca İzmir Ödemiş, Batman, Hatay Altınözlü ve son olarak da Tekirdağ’da Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptığını anlatan evli ve bir çocuk babası Başsavcı Kurular, başsavcı olarak ilk görev yerinin Mudanya olduğunu söyledi.

Ziyarete MGD Başkanı Yavuz Gerçekçi ile birlikte aynı zamanda derneğin yönetim ve denetim kurulu üyeleri olan İHA Temsilcisi Hakkı Ovatman, DHA Temsilcisi Tarık Arslan, Bursa Yeni Marmara Gazetesi Temsilcisi Çetin Gerçekçi ve Radyo Poyraz Genel Yayın Yönetmeni Öner Kıran katıldı. (MGD)

mgd-bassavci-kurular

Posted by admin / Filed under:Bizden Haberler

Yorumlara kapanmıştır.