GAZETECİLERİN GÜNÜ KUTLANDI

Pazartesi 10 Ocak 2011

Mudanya’da görev yapan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü siyasi ve sivil kuruluşlar tarafından bir dizi ziyaretler ve etkinliklerle kutlandı.

AK PARTİ’DEN KAHVALTI
Mudanya’daki gazetecilerle buluşma ilk olarak Belediye Başkanı Hasan Aktürk ile Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Kadir Kahraman’ın ilçe yönetimi ile birlikte Büyükşehir Sosyal Tesisleri Mudanya İstasyonu’nda düzenlenen kahvaltı ile başladı.
Gazete ve gazetecilerin kendileri için çok önem taşıdığını belirten İlçe Başkanı Kadir Kahraman, gazetelerin kendilerin aynası olduğunu, siyasetin gazete ve gazetecisiz olmayacağını ifade etti. Belediye Başkanı Hasan Aktürk ise, bu anlamlı günde basın mensuplarıyla olmaktan dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Saygı ve hakaret içermeyen yazılarınızla yapacağınız her türlü eleştiri bizler için yol gösterici olacağından her haberlerinize ve yazılarınıza saygı göstereceğimizden şüpheniz olmasın” dedi. Kahvaltı sonunda Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kahraman, gazetecilere çeşitli hediyeler vererek günlerini kutladı.

10 OCAK ZİYARETLERİ…
Bu arada Mudanya Ziraat Odası Başkanı Raif Döner ile Mudanya Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı, DP Mudanya İlçe Başkanı Meryem Bizimtuna ile CHP Mudanya İlçe Başkanı Fahri Karadağ ve Mudanya İmam Hatip Lisesi idarecileri derneğimizi ziyaret etti.  Derneğimizin tadilatta olması dolayısıyla konuklar, Mudanya Gazetesi’nde ağırlandı. İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Parmaksız’ın Müdür Yardımcısı Özer Akyıldız ve öğrenciler adına öğretmenlerden İlknur Özçelik ile Selma Duzman’ın birlikte yaptığı nezaket ziyaretinde, yapılan faaliyetlerin duyurulmasında büyük özen gösteren gazetecilere teşekkür ettiler. Konuklara MGD’nin “Kalemine sahip çık” mesajlı kalemleri hediye edildi.

MGD’DEN E-BÜLTEN
Öte yandan MGD yönetimi de gün dolayısıyla elektronik ortamda “Gazeteciler Bülteni”ni yayınladı. Bu aydan itibaren her ay yayınlanacak olan e-bültenin www.mudanyagazeteciler.org adresinden de takip edilebileceğini belirten Dernek Başkanı Yavuz Gerçekçi, bu yıl 50. yıldönümü kutlanan 10 Ocak dolayısıyla yayınladığı mesajında ise, Mudanyalıların, yaşadıkları yerlerde gazetelere abone olup, satın almasını, radyo ve televizyonları takip ederek desteklenmesi çağrısında bulundu. Gerçekçi, yerel basına çıkılacak sahiplik anlayışı ile sektördeki arkadaşların da gerçek gazeteciliği yapmayı sürdüreceklerine inançlarının tam olduğunu söyledi. (MGD)

Posted by admin / Filed under:Bizden Haberler

Yorumlara kapanmıştır.