GAZETECİLERDEN BAŞSAVCI BENLİ’YE ZİYARET

Salı 14 Aralık 2010

Mudanya Gazeteciler Derneği (MGD) yönetimi ile basın mensupları, Konya Karapınar’dan Mudanya’ya atanan Cumhuriyet Başsavcısı Recep Benli’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun son kararnamesiyle Konya Karapınar Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Mudanya’ya atanan Recep Benli görevine başladı.

MGD yönetimi ile basın mensuplarının gerçekleştirdiği ziyarete; MGD Başkanı Yavuz Gerçekçi, Dernek Sekreteri Uğur Salman, Denetleme Kurulu Üyesi Çetin Gerçekçi ve dernek üyesi Ekspres Gazetesi yazarı Nurettin Kurtuluş’un yanı sıra İHA Temsilcisi Hakkı Ovatman ile Gürses Gazetesi Genel Koordinatörü Aziz Bükey katıldı. MGD Başkanı Yavuz Gerçekçi, Başsavcı Recep Benli’ye ilçedeki basın yayın kuruluşları hakkında bilgiler aktarırken, ziyarete katılan basın mensupları da kendilerini tanıttı.

35 yaşında olan Başsavcı Benli, 10 yıllık görev süresi boyunca Konya Karapınar’dan önce sırasıyla Malatya Merkez ve Mardin Nusaybin’de görev yaptığını söyledi. Menemen’e tayini çıkan eski Başsavcı Lütfullah Sami Özcan ile okul arkadaşı olduğunu da belirten Benli, ilçede eksikliği hissedilen adliye sarayının bir an evvel temelinin atılması yönünde gereken mücadeleyi de göstereceğini kaydetti. Evli ve iki çocuk sahibi olan Başsavcı’nın hâkim eşi Hafize Benli’nin ise önümüzdeki günlerde Sulh Hukuk Hâkimliği görevine başlayacağı öğrenildi.

Öte yandan gazeteciler, geçtiğimiz ay içerisinde Isparta Şarkîkaraağaç’tan ilçeye atanan evli ve bir çocuk babası olan Cumhuriyet Savcısı İlhan Akıllı’yı da makamında ziyaret etti. (MGD)

Posted by admin / Filed under:Bizden Haberler

Yorumlara kapanmıştır.