İNSAN HAKLARI KURULUNDA KOMİSYONLAR YENİLENDİ

Çarşamba 6 Ekim 2010

Mudanya Gazeteciler Derneği (MGD) Denetim Kurulu Üyesi Çetin Gerçekçi’nin de üyesi olduğu İlçe İnsan Hakları Kurulu toplantısında komisyonlar yeniden oluştu. Gerçekçi, Halkla İlişkiler ve İletişim Faaliyetleri Komisyonu’na seçildi.

Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk başkanlığında toplanan İlçe İnsan Hakları Kurulu’nda komisyonlar yeniden oluşturuldu. Kaymakamlık Makamı’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Kaymakam Öztürk, İnsan Hakları Kurulu’nun önemli görevleri bulunduğunu, bugüne kadar arzu edildiği şekilde çalıştırılamayan bu kurula işlerlik kazandırmak gerektiğini belirterek; kurul üyelerine, Mudanya’da insan hakları ihlalleri olup olmadığı ve bu konuyla ilgili olarak neler yapılabileceği konularında görüşlerini sordu.

Tüm üyelerin hazır bulunduğu toplantıda her ayın son Salı günü toplanmak üzere komisyonlar oluşturuldu. Buna göre, Kaymakam Adem Öztürk başkanlığındaki İnsan Hakları Kurulu’na, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, İl Genel Meclis Üyesi Rıdvan Çalışkan, AKP İlçe Başkanı Kadir Kahraman, MHP İlçe Başkanı Fatih Köse, DSP Yönetim Kurulu üyesi Serhat Demir, Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Kuru kurul üyesi olarak seçildi.

Ayrıca diğer komisyonlar şöyle belirlendi:

Kadın, Çocuk, Hasta ve Özürlüler Hak. Araştırma ve İnceleme Değerlendirme Komisyonu: U.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı’nı temsilen Sait Oktay, Verem Savaş Derneği Başkanı Ali Baytekin, CHP üyesi Gülşen Ersezen seçildi.

İnsan Hakları İhlalleri Araştırma İnceleme ve Değ. Komisyonu: Sağlık Grup Başkanı Dr. Fatih Acar, İl Genel Meclis Üyesi Raif Döner, Avukat Ertan Ertaş.

Halkla İlişkiler ve İletişim Faaliyetleri Komisyonu: Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemal Deniz, Gazeteciler Derneği Denetim Kurulu Üyesi Çetin Gerçekçi, Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Karaca.

İnsan Hakları Eğitim ve İnsan Hakları Bilincini Geliştirme Komisyonu: Hazine Av. Ümit Güntürkün, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Emir Ali Usta, Mudanya Belediyesi Kültür ve Sanat Derneği Üyesi Mehmet Sevgi. (MGD)

Posted by admin / Filed under:Bizden Haberler

Yorumlara kapanmıştır.